Back to Top

جلوگیری از آسیب پذیری نرم افزارSmart Install در تجهیزات سیسکو

چاپایمیل

نیازی به توضیح نیست که تجهیزات سیسکو از معتبرترین و پراستفاده ترین تجهیزات مورد استفاده در زیر ساخت شبکه بخصوص در حوزه روتر و سیسکو هستند و دقیقا به همین جهت بعنوان یک نقطه هدف از طرف هکرها و نفوذگرها همواره محسوب می شوند. در ادامه با آسیب پذیری جدیدی در این تجهیز آشنا می شیم که منجر به از کار افتادن و اختلال در تعداد زیادی از سایت های دولتی شده است.

ادامه مطلب...

معرفی حملات و روش های ایجاد امنیت در شبکه های کامپیوتری

چاپایمیل

به اقداماتی که جهت محافظت شبکه در مقابل حملات داخلی و خارجی انجام می‌شود امنیت شبکه گفته می‌شود. این اقدامات دفاعی در لایه‌های متعددی از لبه شبکه تا داخل شبکه انجام می‌شود. هر لایه امنیتی شبکه، دارای سیاست‌های کنترلی جهت مدیریت دسترسی کاربران مجاز و مسدود کردن دسترسی هکرها به منابع شبکه می‌باشد.

ادامه مطلب...

توصیه های امنیتی به کاربران سیستم ها

چاپایمیل

نرم افزاری سما سامانه برای افزایش سطح امنیت سیستم های خود در سطح دانشگاهها اقدام به تهیه توصیه های امنیتی برای کاربران و مدیران سیستم ها در دانشگاها کرده است تا با تذکر دادن نقاط مهم و حساس به کاربران و مدیران سیستم ضریب امنیتی موجود در محیط فعالیت آنها را افزایش دهد.

ادامه مطلب...

آموزش باز و بسته کردن Port در Windows Firewall

چاپایمیل

گاهی پیش می آید که شما به هر دلیلی از فایروال ویندوز استفاده می کنید و میخواهید به نرم افزار یا پورت خاصی مثلا 3389 یا همون Remote Desktop اجازه ورود و یا خروج بدید البته Remote Desktop فقط نیاز به پورت ورودی دارد، در صورت نیاز می توانید دو پست قبلی ما “تغییر شماره پورت پیشفرض Remote desktop” و “فعال کردن Remote desktop از راه دور” ببینید. خوب میریم سر اصل موضوع خودمون یعنی باز کردن پورت 3389 در فایروال ویندوز

ادامه مطلب...

صفحه1 از7